Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Technika > Komunální technika

Komunální technika

Pro obce, města a technické služby dodáváme kvalitní komunální techniku včetně následného servisu. Naše stroje si poradí s letní i zimní údržbou. Jsme oficiálním distributorem a servisním partnerem značky ZEBRA. Prodáváme také finské multifunkční nakladače NORCAR a nesené mulčovače STARK.

 • Kolové nakladače Norcar

  Mininakladače Norcar mají sedadlo řidiče umístěné vzadu, podobně jako větší čelní nakladače, a díky tomu jsou flexibilní a schopné pohybovat se v uzavřených prostorách bez obav o vyčnívající části, které by kolidovaly s okolními překážkami. Zde se ocitáte na tom správném místě, kde cítíte pohyby nakladače a odkud je můžete ovládat, a tak získat sebejistý a kontrolovaný zážitek z jízdy.

  Nízkoprofilový přední rám mininakladače a kompaktní zvedací rameno zajišťují vynikající viditelnost ve směru dopředu. Řidič má vždy jasný výhled na zařízení a kontroluje umístění předních kol. To přináší pohodlnou jízdu a schopnost provádět úkoly s vysokou přesností.

  Špičková bezpečnost

  Mininakladače Norcar jsou vybaveny hydraulickými brzdami a moderním bezpečnostním systémem. Brzdy se aktivují automaticky, jakmile řidič opustí sedadlo a mininakladač nebude možné opět ovládat bez toho, aniž aby se řidič vrátil na své místo a tlačítko brzdy potvrdil. Nakladače Norcar jsou vybaveny ochranným čtyřsloupovým rámem, který kryje obsluhu ze všech stran. Standardní součástí je stříška z průhledného plastu, která chrání proti dešti a slunci. Ochranný rám je opatřen ocelovou střechou (FOPS), která chrání řidiče před padajícími předměty.

  Silný a robustní – lehký a jemný

  Stroje jsou silné a dobře vyvážené díky kompaktnímu, přesto robustnímu zvedacímu ramenu a přednímu rámu. Středové zvedací rameno vytváří dobré podmínky pro odolnost a bezkonkurenční rozhled ze stroje.

  Teleskopické výsuvné rameno zvyšuje univerzálnost nakladače a umožňuje mu dosáhnout do vyšších výšek a obsáhnout větší pracovní prostor. Stroj zůstává stabilní i při manipulaci s těžkými břemeny, protože výsuvné rameno je v zasunutém stavu krátké.

  Paralelní vyrovnávací zařízení činí stroj bezpečným a účinným při používání paletových vidlic, protože přídavné zařízení zůstává ve správné poloze bez ohledu na výšku ramene. Paralelní vyrovnávací zařízení také poskytuje nakladači větší zvedací sílu.

  Mininakladače Norcar jsou kompaktní a navrženy tak, aby měly co nejnižší těžiště, což u nich snižuje riziko převrácení, a to i v obtížném terénu.

  Norcar – tank mezi mininakladači

  Nakladače Norcar jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli a součásti, které jsou vystaveny nárazům a opotřebení, jsou vyrobeny z oceli. Mininakladače jsou připraveny pro práci ve velice těžkém terénu a namáhavých podmínkách.

  Nekompromisní kloubové řízení

  Naše kloubové řízení dovoluje, aby mininakladač zůstal na všech čtyřech kolech ve všech typech terénu a lze s ním tedy velice snadno manévrovat. Přední i zadní část pracují nezávisle na sobě, zajišťují optimální trakci a umožňují obsluze snadno porozumět vlivu terénu na stabilitu stroje.

  Úhel zatáčení kloubového řízení umožňuje velmi malý poloměr otáčení, což je oblíbený rys u všech nakladačů Norcar.

  Údržba a kontrola motoru jsou u mininakladačů Norcar jednoduché a pohodlné. Prostým sklopením kapoty vzad je možné dosáhnout na všechna servisní místa a provést každodenní kontrolu a čištění.

  Jednoduše ovladatelné

  Hnací systém Norcar je obsluhován směrovým pedálem, který umožňuje stroji reagovat rychle a s velkou přesností. U všech nakladačů Norcar lze najít nožní škrticí klapku, s jejíž pomocí je možné udržovat otáčky motoru na úrovni požadované pro daný úkol, což vede k dobré spotřebě paliva a snížení hluku.

  Pro práce, které využívají přídavná zařízení vyžadující nepřetržitý vysoký průtok oleje, jako jsou sekačky na trávu, kartáče a kultivátory, je zde škrticí klapka s ručním ovládáním. Rychlost jízdy může být nepřetržitě měněna, a to i přesto, že otáčky motoru zůstávají konstantní.

  Externí hydraulika a teleskopické výsuvné zvedací rameno jsou obvykle řízeny tlačítky na joysticku, což přináší optimální komfort a efektivitu. Obsluha proto nemusí pustit volant, ani joystick a může věnovat plnou pozornost práci, kterou provádí.

  Číst více


Užitkové vozidlo ZEBRA

Multikára ZEBRA patří k jednomu z nejoblíbenějších vozidel na českém trhu. Může nést více než 45 druhů výměnných nástaveb. Disponuje tříkruhovou hydraulikou, která umožňuje nést nástavby vpředu, vzadu i na korbě.

Jaké jsou výhody multikáry ZEBRA?

 • Cenová dostupnost
 • Víceúčelovost nástaveb
 • Bezporuchový provoz
 • Zkušenosti české firmy
 • Skvělá dostupnost náhradních dílů

Kolový nakladač NORCAR

Multifunkční nosič nářadí najde široké využití v komunálním prostředí. Je kompatibilní s více než padesáti druhy nářadí a příslušenství, jako jsou lopaty, travní sekačky, mulčovače, zametače, vysavače, půdní vrtáky, sypače, sněhové frézy či sněhové radlice. Příslušenství můžete snadno zavěsit na středově uložené pětiúhelníkové výsuvné rameno.

Mulčovače STARK

Jsme také významným prodejcem neseného mulčovače STARK. Jednadvacet silných T – kladiv si poradí s každou nepravidelně sečenou travní plochou. Mulčovače STARK jsou ideální pro sečení krajnic silnic a ořezávání stromů. Můžou pracovat ve svislé poloze a v různých úhlech. Jsou vhodné také do sadů a vinic, lze je táhnout i za malotraktorem.