Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Technika > Komunální technika > Kolové nakladače Norcar

Kolové nakladače Norcar

Mininakladače Norcar mají sedadlo řidiče umístěné vzadu, podobně jako větší čelní nakladače, a díky tomu jsou flexibilní a schopné pohybovat se v uzavřených prostorách bez obav o vyčnívající části, které by kolidovaly s okolními překážkami. Zde se ocitáte na tom správném místě, kde cítíte pohyby nakladače a odkud je můžete ovládat, a tak získat sebejistý a kontrolovaný zážitek z jízdy.

Nízkoprofilový přední rám mininakladače a kompaktní zvedací rameno zajišťují vynikající viditelnost ve směru dopředu. Řidič má vždy jasný výhled na zařízení a kontroluje umístění předních kol. To přináší pohodlnou jízdu a schopnost provádět úkoly s vysokou přesností.

Špičková bezpečnost

Mininakladače Norcar jsou vybaveny hydraulickými brzdami a moderním bezpečnostním systémem. Brzdy se aktivují automaticky, jakmile řidič opustí sedadlo a mininakladač nebude možné opět ovládat bez toho, aniž aby se řidič vrátil na své místo a tlačítko brzdy potvrdil. Nakladače Norcar jsou vybaveny ochranným čtyřsloupovým rámem, který kryje obsluhu ze všech stran. Standardní součástí je stříška z průhledného plastu, která chrání proti dešti a slunci. Ochranný rám je opatřen ocelovou střechou (FOPS), která chrání řidiče před padajícími předměty.

Silný a robustní – lehký a jemný

Stroje jsou silné a dobře vyvážené díky kompaktnímu, přesto robustnímu zvedacímu ramenu a přednímu rámu. Středové zvedací rameno vytváří dobré podmínky pro odolnost a bezkonkurenční rozhled ze stroje.

Teleskopické výsuvné rameno zvyšuje univerzálnost nakladače a umožňuje mu dosáhnout do vyšších výšek a obsáhnout větší pracovní prostor. Stroj zůstává stabilní i při manipulaci s těžkými břemeny, protože výsuvné rameno je v zasunutém stavu krátké.

Paralelní vyrovnávací zařízení činí stroj bezpečným a účinným při používání paletových vidlic, protože přídavné zařízení zůstává ve správné poloze bez ohledu na výšku ramene. Paralelní vyrovnávací zařízení také poskytuje nakladači větší zvedací sílu.

Mininakladače Norcar jsou kompaktní a navrženy tak, aby měly co nejnižší těžiště, což u nich snižuje riziko převrácení, a to i v obtížném terénu.

Norcar – tank mezi mininakladači

Nakladače Norcar jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli a součásti, které jsou vystaveny nárazům a opotřebení, jsou vyrobeny z oceli. Mininakladače jsou připraveny pro práci ve velice těžkém terénu a namáhavých podmínkách.

Nekompromisní kloubové řízení

Naše kloubové řízení dovoluje, aby mininakladač zůstal na všech čtyřech kolech ve všech typech terénu a lze s ním tedy velice snadno manévrovat. Přední i zadní část pracují nezávisle na sobě, zajišťují optimální trakci a umožňují obsluze snadno porozumět vlivu terénu na stabilitu stroje.

Úhel zatáčení kloubového řízení umožňuje velmi malý poloměr otáčení, což je oblíbený rys u všech nakladačů Norcar.

Údržba a kontrola motoru jsou u mininakladačů Norcar jednoduché a pohodlné. Prostým sklopením kapoty vzad je možné dosáhnout na všechna servisní místa a provést každodenní kontrolu a čištění.

Jednoduše ovladatelné

Hnací systém Norcar je obsluhován směrovým pedálem, který umožňuje stroji reagovat rychle a s velkou přesností. U všech nakladačů Norcar lze najít nožní škrticí klapku, s jejíž pomocí je možné udržovat otáčky motoru na úrovni požadované pro daný úkol, což vede k dobré spotřebě paliva a snížení hluku.

Pro práce, které využívají přídavná zařízení vyžadující nepřetržitý vysoký průtok oleje, jako jsou sekačky na trávu, kartáče a kultivátory, je zde škrticí klapka s ručním ovládáním. Rychlost jízdy může být nepřetržitě měněna, a to i přesto, že otáčky motoru zůstávají konstantní.

Externí hydraulika a teleskopické výsuvné zvedací rameno jsou obvykle řízeny tlačítky na joysticku, což přináší optimální komfort a efektivitu. Obsluha proto nemusí pustit volant, ani joystick a může věnovat plnou pozornost práci, kterou provádí.

Číst více